کسانی که برای بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا، دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش، کنگره، کنفرانس و یا دوره های کوتاه مدت تحصیلی قصد ورود به کشور کانادا را داشته باشند، میبایست اقدام به درخواستویزای توریستی کانادا به صورت کوتاه مدت کنند.لازم به ذکر است که  در فرمم های درخواست جدید، گزینه ای برای انتخاب تعداد دفعات ورود و خروج به کانادا ارائه نشده، بنابر این تمامی درخواست ها به صورت یکسان به سفارتت تحویل داده می شوند و خصوص مدت زمان اعتبارویزای توریستی کانادا و یک یا چند بار ورود بودن آن سفارت تصمیم گیری لازم را انجام میدهد.نکته حائز اهمیت این است که تاریخ خاتمه ویزا با تاریخ انقضای پاسپورت یکی است، پس در صورتی که اعتبار گذرنامه شما کم است، آن را تعویض نمایید.ویزای دریافتی اگر چند بارورود Multiple باشد، دارنده امکان سفررهای متعدد به کانادا را دارد. همچنین لازم به ذکر است که در نوع ویزای عادی شخص درر هر بار ورود می تواند حداکثر مدت شش ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشد.در صورت داشتن سوپر ویزا supervisa این امکان به حداکثر دو سال افزایش می یابد.

ویزای تضمینی کانادا

اقسام ویزای کانادا

ویزای تک ورود (single)، ویزای چند بار ورود (multiple)، ویزای ۵ ساله (supervisa)

ویزای تک ورود کانادا (single) این نوع ویزا به شما اجازه می دهد یکبار وارد کانادا شوید.

ویزای چند بار ورود کانادا (multiple)این نوع ویزا به  شما اجازه می دهد چندین بار البته تا زمانی که ویزا معتبر است وارد کانادا شود.

ویزای ۵ ساله کانادا (supervisa) ویزای ۵ ساله در اصل ۱۰ ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از ۵ سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی ۵ ساله لحاظ می شود. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه ی آنها دارای اقامت موقت یا دائم (دارنده PR یا مقیم کانادا) باشد. معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا

 1. اصل پاسپورت جدید و تمامی پاسپورت های قدیمی
 2. ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان
 3. ترجمه سند ازدواج (درصورتی که زن و شوهر با هم اقدام به اخذ ویزا میکنند)
 4. تکمیل فرم درخواست ویزا
 5. تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی
 6. یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید
 7. ترجمه سند ملکی در صورت وجود
 8. ترجمه مدارک شغلی (برای صاحبان مشاغل جواز کسب، روزنامه رسمی و آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، پروانه طبابت، پروانه نظام مهندسی و یا پروانه بهره وری لازم است. کارمندان باید نامه اشتغال به کار، سه فیش حقوقی آخر و حکم کارگزینی یا حکم بازنشستگی خود را ارائه دهند.)
 9. گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک
 10. دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده و مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده (در صورت نبود دعوتنامه ارائه رزرواسیون هتل الزامی است.)
 11. رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا
 12. رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند، درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال آنها به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند.(در صورتی که فرزندان زیر ۱۸ سال بدون والدین سفر می کنند باید رضایت نامه کتبی والدین خود را به همراه سایر مدارک ارائه نمایند و باید مشخص شود وظیفه سرپرستی از وی در مدتی که در کانادا اقامت دارد با چه کسی است. هم چنین اگر فقط یکی از والدین همراه فرزند باشد، باید رضایت نامه والد دیگر را داشته باشد.)

*** در سال های اخیر با توجه به تغییر شرایط سیاسی و مراودات دو کشور قوانین مربوط به اخذ ویزای کانادا همواره دچار تغییراتی بوده و بنابر شرایط موجود سختگیری ها و دقت نظر بیشتری از طریق سفارت در خصوص رد یا پذیرش درخواست متقاضیان اعمال میگردد.

تیم مشاوره آژانس هواپیمایی ملیکا سیر با داشتن تجربه و اطلاعات کامل و به روز از شرایط و قوانین سفارت در خصوص اخذ ویزای تضمینی کانادا، برای هر متقاضی با در نظر گرفتن شرایط و امکانات مختص به آن شخص، بهترین و مطمئن ترین راه را ارائه داده  و از ابتدا تا انتها در کنار شما خواهد بود.

تمامی خدمات نظیر مشاوره، تنظیم مدارک، اخذ دعوتنامه، تور انگشت نگاری، پیکاپ پاسپورت، بلیط ، رزرو هتل و دیگر خدمات پس از ورود به کانادا توسط  آژانس هواپیمایی ملیکا سیر برای شما عرضه میگردد.

در صورتی که قصد سفر به کانادا را دارید با مشاوران ما در ملیکا سیر تماس بگیرید تا مطمئن و راحت موفق به اخذ ویزا شوید.

جهت دانلود فرم های درخواست ویزای توریستی کانادا کلیک کنید