آژانس هواپیمایی ملیکاسیرآژانس هواپیمایی ملیکاسیر
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

ویزای شنگن

در ۱۴ ژوئن سال ۱۹۸۵ میلادی معاهده ای به نام  شنگن  به منظور ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون ویزا و کاهش مشکلات  مرزی و سهولت دررفت و آمد ، نزدیک شهری به نام “شنگن” در لوکزامبورگ – مرز بین فرانسه و آلمان –  به امضای ۵ کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک ولوکزامبورگ رسید . 

 اخذ ویزای شنگن

ویزای شنگن می‌تواند از طریق هر کدام از کشورهای واقع در منطقه‌ی شینگن  نظیر آلمان ، فرانسه، ایتالیا، پرتغال و….صادر شود، و دارنده  ویزا میتواند دربازه‌ی زمانی مشخص شده در ویزا، به راحتی به هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا که عضو پیمان شینگن هستند و همین‌طور کشورهای EFTA  عضو پیمان شینگن سفر کرده یا از آن‌ها عبور کند.

جهت اخذ ویزای شینگن متقاضیان میبایست مراحل پیچیده‌ای را بگذرانند که معمولا این روند با مشکلاتی  روبروست. درخواست ویزای شنگن باید با دقت و اطلاعات کافی و به روز از روند کاری سفارت ها وآشنایی کامل با اصطلاحات و اصول ارائه درخواست ویزا صورت پذیرد تا منجر به اخذ ویزا شود.

کشورهای عضو محدوده شنگن آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند، سوئد، اتریش، اسپانیا، پرتقال، فنلاند، بلژیک، لوکزامبورگ، نروژ، دانمارک، لتونی،  لیتوانی، مجارستان، لهستان، چک، استونی، اسلوانی، اسلواکی، ایسلند، مالت و یونان.
از سال ۲۰۰۹ میلادی چهار کشور سوئیس ، قبرس ، رومانی و بلغارستان نیز با قبول این  پیمان رسماً وارد شنگن شده اند. انواع ویزای شنگن ویزای ترانزیت : در این شکل از ویزا مسافر امکان خروج از فرودگاه را ندارد و فقط اجازه دارد در یکی از فرودگاههای  منطقه شنگن پرواز خود را تعویض و به مقصد کشوری در خارج از شنگن پرواز کند.
ویزای عبور : با داشتن این ویزا مسافرمیتواند از فرودگاه خارج شود و از محدوده شنگن بعنوان منطقه ای برای عبور استفاده نماید و از طریق مرز زمینی خود را به کشور دیگری خارج از منطقه شنگن برساند.
ویزا توریستی : این نوع ویزا ویزایی است که دارنده آن به نوان توریست حق سف به کلیه کشورهای شنگن را دارد و اکثر ایرانیان با استفاده از این نوع ویزا وارد شنگن می شوند.
ویزای بلندمدت : این نوع ویزا معمولا مورد استفاده تجار، بازرگانان یا کسانی است که نسبت فامیلی با افرادی که مقیم یکی از کشورهای شنگن هستند، میباشد.دارندگان این نوع ویزا این امکان را دارند که در سال بارها به شنگن ورود و خروج داشته باشند.

لازم به ذکر است که  با داشتن ویزا حداکثر مدت اقامت در منطقه شنگن ۹۰ روزمیباشد. درصورتی که مدت زمان مورد نظر شما بیشتر از این میزان باشد میبایست متقاضی درخواست اقامت دهد مراحل اقامتی خود  را از طریق سفارت انجام دهد. همچنین در صورت استفاده کامل از  ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن ، میبایست حتما  به مدت ۳ ماه خارج ازمحدوده  شنگن بمانید تا بتوانید مجددا  درخواست ویزای شنگن دریافت کنید. لازم به ذکر است در صورت داشتن شرایط و دلایل خاص امکان دریافت ویزا برای حداکثر یکسال نیز میسر می باشد.

مدارک مورد نیازجهت اخذ ویزای شنگن: 

* اصل پاسپورت با ۷ ماه اعتبار( امضاء شده ) و پاسپورت قدیم.

* ۲قطعه عکس (رنگی- زمینه سفید-۷۰% چهره – سایز عکس با توجه به سفارت می باشد ).

* اصل شناسنامه با ترجمه .

مدارک مالی و بانکی:

* پرینت بانکی ۶یا ۳ماه اخر به زبان انگلیسی- حداقل موجودی 50.000.000 تومان (به ازائه هر نفر) با مهر بانک (حساب کوتاه مدت یا جاری).

نکته:افزایش ناگهانی مانده حساب به هیچ عنوان مورد قبول  سفارتخانه ها نمی باشد.

* درست بودن نام صحیح مسافر و تاییدیه بانک لازم است.

اصل سند ملکی (ترجمه رسمی و مهر داد گستری).در صورت نبودن سند ملکی به نام خود مسافر به نام اقوام درجه یک قابل قبول میباشد(وکالت بلاعوض الزامی است)

مدارک شغلی:

* پزشکان: اصل پروانه مطب+ اصل کارت نظام پزشکی(ترجمه) / دانشنامه تحصیلی(ترجمه).

* مهندسان: اصل پروانه مهندسی/کارت نظام مهندسی(ترجمه).+گواهی اشتغال به کار

* ساختمان سازان: اصل  گواهی ساختمان+اصل قراردادهای کاری+اصل پایان کار ساختمان

* وکلا:  اصل پروانه وکالت/ اصل کارت وکالت(ترجمه).

*  کسبه:  اصل پروانه کسب (ترجمه)/ اصل کارت بازرگانی(ترجمه) در صورت داشتن.

* صاحبان شرکت‌ها:  اصل روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغیرات شرکت( ترجمه با مهر  دادگستری)+ گواهی شغلی (با ذکر سمت،سابقه کاری،حقوق و مزایا)(ترجمه). اصل کارت بازرگانی(ترجمه) در صورت داشتن.

* کارمند بخش خصوصی: روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغیرات شرکت( ترجمه با مهر دادگستری)+ گواهی شغلی (باذکر سمت، سابقه کاری، حقوق و مزایا،تاریخ شروع فعالیت)(ترجمه)+لیست بیمه 1سال قبل با مهر اداره بیمه(ترجمه).+برگه مرخصی از آن سازمان

* ساختمان سازها: اصل گواهینامه ساختمان/اصل قرارداد همکاری/اصل پایان کار ساختمان/کارت انبوه سازی.

* مشاغل دولتی: آخرین حکم کارگزینی + فیش حقوقی ۳ماهه آخر به همراه مهر(ترجمه).

* بازنشسته‌ها: آخرین حکم بازنشستگی + آخرین فیش حقوقی(ترجمه).

* دانش آموزان و دانشجویان: نامه اشتغال به تحصیل و کارت دانشجویی(ترجمه).

در صورت سفر خانم خانه دار مدارک فوق از همسر ایشان کسب می شود + سند ازدواج.

در صورت سفر کودک موافقتنامه محضری از سرپرست کودک لازم است.

برای کسانی که منبع درآمدشان از طرق مختلف تامین می گردد ارائه مدرک جهت اعلام منبع درآمدشان الزامی می باشد.

برای دانش آموزان: گواهی اشتغال به تحصیل +برگه مرخصی تحصیلی

تیم مشاوره آژانس هواپیمایی ملیکا سیر با داشتن تجربه و اطلاعات کامل و به روز از شرایط و قوانین سفارت خانه ها در خصوص اخذ ویزای تضمینی شنگن، برای هر متقاضی با در نظر گرفتن شرایط و امکانات مختص به آن شخص، بهترین و مطمئن ترین راه را ارائه داده  و از ابتدا تا انتها در کنار شما خواهد بود.

تمامی خدمات نظیر مشاوره، تنظیم مدارک، اخذ دعوتنامه، بلیط ، رزرو هتل و دیگر خدمات پس از ورود به منطقه شنگن و کشور مورد نظر توسط  آژانس هواپیمایی ملیکا سیر برای شما عرضه می گردد.

در صورتی که قصد سفر به اروپا را دارید با مشاوران ما در ملیکاسیر تماس بگیرید تا مطمئن و راحت موفق به اخذ ویزا شوید.

هزینه درخواست ویزای شنگن:

جهت ورود به منطقه عضو شنگن، باید هزینه ای را به بسته به نوع ویزای خود به سفارت شنگن پرداخت نمایید.

  • متقاضیان دریافت ویزای شنگن کوتاه مدت یا ترانزیت : 60 یورو
  • کودکان 6 تا 12 یال : 35 یورو
  • کودکان 5 ساله و کمتر : رایگان

هزینه ای که برای اخذ ویزا پرداخت می کنید غیرقابل استرداد است و در صورت رد درخواست به شما برگردانده نمی شود.

مدت زمانیکه برای اخذ ویزای شنگن باید درنظر بگیرید:

بطور کلی زمانی که برای درخواست ویزای شنگن لازم است شامل مرحله اول بررسی مدارک مسافر توسط آژانس هواپیمایی ملیکاسیر و راهنمایی و مشاوره و رفع نواقص احتمالی جهت تکمیل پرونده و ترجمه مدارک مورد نیاز و ارسال مدارک نهایی به سفارت و مرحله بعد انجام انگشت نگاری توسط متقاضی و بررسی مدارک در سفارت می باشد که کل این پروسه حدود 1 ماه زمان لازم دارد.

دلایل ریجکت ویزای شنگن:

یکی از دلایل اصلی رد درخواست ویزای متقاضیان یا به عبارتی ریجکت ویزای آن ها، این است که افسر ویزای شنگن نسبت به بازگشت مسافر قانع نشده است که می تواند به دلیل سوء سابقه، ارائه مدارک جعلی یا ناقص به سفارت، عدم اثبات تمکن مالی برای سفر و اقامت در حوزه شنگن، عدم ارائه دلایل قانع کننده برای هدف از سفر، گذرنامه نامعتبر، بیمه نامه مسافرتی نامعتبر و مواردی از این قبیل می باشد.

بدترین اتفاق بعد از ریجکت ویزا این است که متقاضی حداقل تا 6 ماه نمی تواند برای اخذ ویزای مجدد اقدام کند و بعد از آن هم کار برای گرفتن ویزا بسیار سختتر از دفعه اول می شود.

بنابراین توصیه ما این است که با اعتماد به آژانس ها و موسسات معتبر فعال در زمینه اخذ ویزای شنگن، از دانش، مشاوره و  تجربه آن ها استفاده نموده و شانس خود را برای دریافت ویزا به حداکثر برسانید و در این زمینه حتما از اعتبار این آژانس ها و موسسات و سابقه آن ها در این زمینه مطمئن شوید.

قیمت اخذ ویزای شنگن:

هزینه گرفتن وقت سفارت و اخذ ویزا توسط آژانس ملیکاسیر از سفارت اسپانیا 350 یورو و از سفارت آلمان 790 یورو می باشد.

جهت مشاهده نمونه ویزاهای شینگن اخذ شده توسط مجموعه ملیکاسیر میش توانید به پیچ ما در اینستاگرام به نشانی melika.seir@  مراجعه فرمایید.

فرم‌های ویزای شنگن

فرم ویزای شنگن - آلمان

فرم ویزای شنگن - اسپانیا

پیام بگذارید

ایمیل شما نمایش عمومی داده نمی شود. وارد کردن تمامی موارد الزامیست.

2 × 4 =