درباره مراکش چه می‌دانید؟

نام کشور: مراکش (Morocco )

پایتخت : رباط

نوع حکومت: پادشاهی مشروطه

زبان و خط رسمی: عربی ، بربری

مساحت: ۷۱۰۸۵۰ کیلومتر مربع

واحد پول: درهم مراکش (MAD)

دین رسمی: مسلمان مالکی مذهب

جمعیت : بیش از ۳۲ میلیون نفر

درباره مراکش چه می‌دانید؟ – مراکش کشوری در شمال آفریقا می باشد که از یک سو با اقیانوس اطلس سواحلی طولانی دارد و از سوی دیگر به دریای مدیترانه وصل است. همسایگان این کشور از شمال اسپانیا و تنگه جبل الطارق هستند، از جنوب به صحرای غربی میرسد، در شرق با کشور الجزیره همسایه است و از غرب کنار اقیانوس اطلس واقع شده است.

آب و هوای مراکش معتدل و بارانی است در مناطق شمالی آب و هوای مدیترانه ای حاکم است و در مناطق غربی آب و هوا متاثر از اقیانوس اطلس است. مناطق میانی آب و هوای قاره دارد که در رشته که های اطلس بارش برف و باران بیشتر میشود.مناطق جنوبی داردای آب و هوای گرم و بیابانی است.

مساجد، کاخ ها و آرامگا های پادشان از جمله آثار تاریخی کشور مراکش هستند که در شهر های توریستی مهم این کشور ازجمله مراکش، کازابلانکا، فاس، مکناس، اگادیر، طنجه، تطوان و رباط پراکنده اند. از جمله این آثار عبارتند از:

شهر کازابلانکا: بزرگترین مسجد مراکش که حسن دوم نام دارد سومین مسجد بزرگ دنیا محسوب میشود.این مسجد گنجایش ۸۰۰۰۰ نمازگزار را دارد و در ساحل اقیانوس اطلس بنا شده است. تقریبا نیمی از این مسجد به روی آب قرار دارد.

شهر رباط: موزه باستانشناسی و موزه ودایه، کلیسای نوتردام، دلورد، نیومدیا، آرامگاه ملک محمد، مسجد حسان و قلعه شاله

شهر مکناس: ضریح مولای اسماعیل، باب المنصور و موزه دار المجامع

شهر طنجه: موزه هنرهای معاصر، موزه کازبا، غار هرکول، آرامگاه ابن بطوطه

شهر فاس: مقبره پادشاهان سلسله سعدیون، مسجد بوعینیه، جامع قزویین، موزه باتا، الحمراه

شهر مراکش: شهر مراکش به دلیل برگزاری جشنواره فیلم مراکش شهرت یافته است.

۹ اثراز آثار تاریخی فرهنگی مراکش به ثبت جهانی یونسکو رسیده است.این آثار عبارتند از: محوطه باستانی ولوبیلس، کاخ آیت بن حدو، شهر صویره، شهر فاس، شهر مراکش، شهر تطوان، شهر تاریخی رباط، شهر پرتقالی مازگان

تور مراکش

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =