دیدنی‌های تفلیس گرجستان

تفلیس پایتخت گرجستان بزرگترین شهر این کشور است که با تاریخ پر فراز و نشیب خود دستخوش تحولات زیادی بوده است.این شهر سبز رنگ در کنار رود کر قرار دارد و توسط کوهستانهای وسیع احاطه شده است. تبیلیسی که به معنای چشمه های آب گرمست ،با معماری متمایز، پوشش های گیاهی متنوع، پذیرای نژادها و ادیان مختلف است و به همین دلیل این شهر زیبا به مهمان نوازی ها و دور همی ها و همچنین توریست هایش معروف می باشد. تفلیس با آب و هوای مطبوع و دلنشینش قدمتی حدود ۱۵۰۰ سال دارد که بسیاری از استعمار گران آن را طعمه خود قرار داده اند و در نهایت در سال ۱۹۱۸، پس از گذشت سالها گرجی ها توانستند استقلال خود و شهر تاریخی شان را بازیابند. با ما باشید تا با برخی از مناطق دیدنی این شهر جذاب آشنا شویم.

پل صلح

پل صلح

این پل یک طراحی خیره کننده ست که بین پارک رایک و شهر قدیمی تفلیس و به ارتفاع ۱۵۰متر در بالای رود کر بنا شده است.پل صلح با طرح یک حیوان دریایی از شیشه و فولاد و ۶۰۴۰ لامپ ال ای دی و سقف استیلی در سال ۲۰۱۰ توسط میشل دلوچی ایتالیایی ساخته شده است. این پل به دلیل چشم انداز فوق العاده اش یکی از زیبا ترین مناطق دیدنی تفلیس می باشد وبازدید کنندگان را از تماشای منظره ی شگفت انگیز انعکاس نورها در آب به وجد می آورد.

مجسمه کارتلیس دِدا

مجسمه کارتلیس دِدا

کارتلیس ددا یا مجسمه مادر یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری تفلیس است و بانویی ست با ۲۰ متر ارتفاع که در یک دست شمشیر و در دست دیگر خود جامی دارد که با آنها با مهمانان خوش رفتارند و با دشمنان خود می جنگند. این مجسمه بر فراز تپه های سولولاکی واقع شده است و تقریبا از تمام نقاط شهر قابل رویت است.

شهر قدیمی

شهر قدیمی ناحیه تاریخی و هسته ای تفلیس است و از خیابان کوته آبخازی شروع و تا پل صلح ادامه دارد.این شهر پلکانی که روی شیب و تپه ای زیبا قرار دارد ،دارای خیابانهای دراز و باریک به همراه درختان تنومند انگور است.دو معماری مختلف این منطقه آسیایی عربی و همچنین کلاسیک اروپایی سالانه میلیونها توریست را به خود جذب می کند . اگر از این شهر تاریخی دیدن میکنید حتما بازدید از میدان تاریخی و کافه ها و رستورانهایش را در برنامه ی خود بگنجانید.

قلعه ناریکالا

قلعه ناریکالا

این قلعه که به قلعه مادر یا قلب و روح تفلیس مشهور است در قرن چهارم میلادی ساخته شده و توسط امیران عرب ، پارسیان و ترکان عثمانی به تصرف در آمده است.قلعه ناریکالا که به مانند ارگ های ایرانی جذاب و تاریخی می باشد، بر بلندای کوههای تفلیس و در میان باغ گیاهشناسی و حمام های گوگردی قرار گرفته است. پس اگر به تفلیس سفر کردید حتما از این قلعه جذاب که یکی از برجسته ترین و قابل تشخیص ترین ساختارها در خط افق شهر قدیمی می باشد، دیدن نمایید.