جمهوری خلق چین کشوری ست که در شرق آسیا واقع شده است وبا جمعیتی بیش از ۱٫۳۵ میلیارد نفر، پرجمعیت‌ترین کشور جهان به حساب می آید.این کشور که از سمت شرق و جنوب با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد، و دیگر آبهای آزاد احاطه شده‌است، در سال ۲۰۱۳ دومین اقتصاد بزرگ دنیا پس از ایالات متحده شناخته شد.
کشور چین به دلیل وسعتش دارای آب و هوا و چشم اندازهای طبیعی بسیار متنوعی ست فصل‌های خشک و فصل‌های مرطوب همراه با باران موسمی شرایط آب‌وهوایی غالب در بیشتر نقاط چین است.

این کشور با پیشینه‌ای ۵۰۰۰ ساله یکی از بزرگ‌ترین ملل متمدن باستانی است، هر چند که قدمت به ثبت رسیده آن در حدود ۴۰۰۰ سال پیش و از زمان سلسله شانگ آغاز شده است بنابراین تاریخ این کشور بزرگ به طور کلی به سه دوره تقسیم می‌شود: دوران باستان، دوران امپراطوری و دوران مدرن.
زبان رسمی مردم این کشور ماندارین و زبان نوشتاری آنها بومی چینی می باشد.چین با فرهنگ بسیار غنی خود که ریشه‌های آن با غذاها، آداب و رسوم، لباس‌ها، طالع بینی، کونگ فو، اپرا و … گره خورده است، به یک کشور توریستی بسیار پهناور که سالانه میلیونها بازدیدکننده را بخود جذب میکند،تبدیل شده است.

پکن

پکن

پکن دومین شهر پرجمعیت چین و به عنوان یکی از شش شهر باستانی و تاریخی، قلب و سیاست این کشور را در خود نهفته و با ترکیب روح باستانی با جاذبه های مدرن، به یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری در جهان تبدیل شده است.این شهر واقع در دشت شمال چین می باشد و از آب و هوای معتدل موسمی قاره ای برخوردار است.مساحت شهر پکن بیش از ۱۶۸۰۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بالغ بر سیزده میلیون نفر را در خود دارد. این شهر توسعه یافته با قدمت سه هزار ساله خود دارای مناظر و چشم اندازهای زیبایی می باشد ،علاوه بر آن حدود ۸۰۰ سازمان مالی و اقتصادی را در خود دارد.پکن شهر فوق العاده‌ای برای شروع یک ماجراجویی است و اگر کمی کنجکاو باشید، فرصتی عالیست برای دیدن جهش اتفاقات عجیب و غریب در گذشته و آینده چین است.

شانگهای

شانگهای

پرجمعیت ترین شهر دنیا بعد از توکیو شهر شانگهای در چین می باشد که یک مرکز اقتصادی جهانی است و بندر آن پرترددترین بندر دنیا به حساب می‌آید. این شهر که مشهور به جنگل آسمان‌خراش‌ها و میزبان دومین برج بلند دنیاست ،در کنار زندگی مدرن، سنت‌های قدیمی اهالی شهر، حفظ شده و ساختمان‌های قدیمی، نشانه‌ای جذاب از گذشته‌ی این شهر دیدنی است. شانگهای در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه و با فاصله اندکی از اقیانوس آرام قرار دارد و جزء هفت بندر اصلی ارتباط تجاری در جهان است. این شهر که به نیویورک شرق معروف است دارای تعداد زیادی معبدهای بودایی و کلیساهای جامع، گالری‌های هنری خلاقانه و فستیوال‌ها و کنسرت‌های موسیقی است.

گوآنگجو

گوانگجو

گوآنگجو شهری در جنوب کشور چین و مرکز استان گوانگ دونگ است که حدود دوازده میلیون نفر جمعیت دارد.این شهر یکی از مناطق توسعه یافته و قدرتمند چین است که در کنار رود مروارید، در نزدیکی دریای چین ودارای دسترسی بسیار آسان به کشور هنگ کنگ و ماکائو است. گوآنگجو که پایتخت تجاری چین و پایگاه بازرگانان آسیایی به حساب می آید به “بهشت خرید” مشهور است،مملو از مراکز خرید و پاساژ و بازارهای قدیمی و جدیداست و به عنوان یکی از قطبهای اساسی صادرات و واردات چین محسوب میشود .آب و هوای این شهر در تابستان گرم ، مرطوب و بارانی و در زمستان سرد ،خشک و همراه با باران اندک است. تابستانهای طولانی و سرسبز گوآنگجو امکان وجود گلهای زیبا و متنوع را در سراسر سال فراهم میکند و به همین دلیل لقب شهر گلها نیز به آن داده شده است.